Haber

Bakan Çavuşoğlu: “Dünyada herkes Togg ile ilgileniyor”

Türkiye’nin yerli ve milli otomobili Togg ile Avusturya’nın başkenti Viyana’da temaslarda bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Türkiye’de olduğu gibi yurtdışındaki vatandaşlarımızın da yerli ve milli aracımıza ilgisi var. Dünyada herkesin ilgisi var. ilgisi var.”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu temaslarını Türkiye’nin yerli otomobili Togg ile Avusturya’nın başkenti Viyana’da gerçekleştirdi. Viyana sokaklarında boy gösteren Togg’a vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Bakan Çavuşoğlu, “Türkiye’de olduğu gibi yurt dışında da vatandaşlarımızın yerli ve milli aracımıza ilgisi var. Dünyada herkesin ilgisi var. Arkadaşlarımız Togg’a hem Viyanalıların hem de Avusturyalıların yoğun ilgi gösterdiğini söylediler. Bu bizim gururumuzdur.”

Çavuşoğlu, “Ama artık Türkiye otomobilini yapıyor, savaş uçağını da yapıyor, insansız hava araçlarını, SİHA’ları da en iyi şekilde yapıyor. Her şeyi en iyi şekilde yapıyor. Bu millet, bu devlet, Türkiye Cumhuriyeti’nin 2. Yüzyıl Türkiye’sinde her şey yapılır. En yakışır” dedi. – VİYANA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu