Haber

Çin’de sel nedeniyle kaçan 44 timsah yakalandı

GUANGZHOU, 14 Eylül (Xinhua) — Çin’in güneyindeki Guangdong eyaletindeki yerel yetkililer, yağmurların tetiklediği sel nedeniyle bir timsah çiftliğinin duvarındaki çatlaklardan kaçan 44 timsahı yakaladı.

Maoming şehri tanıtım departmanından verilen bilgiye göre, Haikui Tayfunu’nun tetiklediği şiddetli yağış ve su baskını nedeniyle pazartesi sabahı şehrin Beijieluo köyündeki timsah çiftliğinin duvarında oluşan iki çatlaktan timsahlar kaçtı.

O andan itibaren yerel yönetim, polis, paramiliter güçler, itfaiyeciler ve profesyonel timsah avcılarının da aralarında bulunduğu yaklaşık 1000 kişiyi gece gündüz arama yapmak üzere seferber etti.

Perşembe günü saat 15.00 itibarıyla 44 timsah yakalandı. Ancak kaçan timsahların kesin sayısı bilinmiyor. Bakanlık, şu anda rastgele bir timsah saldırısı bildirilmediğini belirtti.

Duvardaki çatlaklar ortaya çıkmadan önce çiftlikte aralarında iki yavrunun da bulunduğu 71 Siyam timsahı yaşıyordu. Yetkililer çiftlikte kalan timsah sayısını garanti altına almak için göleti boşaltmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu