Yaşam

‘En İyi Film Oscar Ödülü’ kategorisi için adaylık kriterleri güncellendi

Yeni düzenleme ile gelecek yıl vizyona girecek sinemalar 2025 yılında vizyona girecek. Akademi Ödülleri‘En iyi film’ kategorisinde yarışabilmek için ekran süresi sınırı 7 günden 14 güne çıkarıldı.

Bu içerikte, aday gösterdiğiniz filmlerABD’nin 10 bölgesinde 45 gün içinde aralıklı veya ilk gösterimden 7 gün sonra olacak şekilde taranma kriteri eklendi.

Akademi CEO’su Bill Kramer ve Lider Janet Yang yeni karara ilişkin yaptıkları ortak açıklamada, Oscar ÖdülleriHer yıl olduğu gibi bu yıl için de uygunluk kriterlerini gözden geçirdiklerini belirtti.

İkili, kararın dünya genelinde sinemaların görünürlüğünü artırmasını ve sinemaseverleri sinema salonlarına teşvik etmesini umduklarını belirtti.

Yeni getirilen kriterler, diğer kategorilerde yarışacak aday sinemaları içermeyecek.

Yeni kurallara göre, Amerika Birleşik DevletleriAyrıca uluslararası sinema pazarında ilk 15’te yer alan ve sinemanın çekildiği ülkedeki gösterimler, ABD’nin 2 bölgesindeki gösterimlerin yerine sayılabilir.

‘En İyi Sinematografi Oscarı’ ‘ en son Daniel Kwan ve Daniel Scheinert’in yönettiği ‘Everything Everywhere All At Once’a aitti. Söz konusu sinema, Akademi Ödülleri’nde toplam 7 ödül aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu