Ekonomi

Torbalı Subaşı’nın kanalizasyon sorunu çözüldü

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Torbalı Subaşı’nın kanalizasyon sorununu incelemeye alıyor. 2 mahalleye hizmet verecek 15 kilometre atık su ve 2 kilometre yağmur suyu hattı projesi ile bölgenin tüm evsel atık suları Torbalı Atıksu Arıtma Tesisi’ne bağlanacak.

Torbalı’nın altyapısını güçlendirmek için değerli yatırımlara imza atan İZSU, Subaşı ve 19 Mayıs mahallelerinin kanal sorununu kalıcı olarak ortadan kaldıracak bir projeye daha imza atıyor. Bölge sakinlerinden gelen talepler doğrultusunda önceki yıllarda üretimi yarım kalan atık su hatları ve yeni yağmursuyu bordürlerinin projeleri tamamlandı. 24 Nisan’da ihalesi tamamlanan projenin inşaatına en kısa sürede başlanacak.

Güçlü altyapı, sağlıklı çevre
Toplam 17 kilometrelik yeni hatlarla toplanarak Torbalı Atıksu Arıtma Tesisi’ne ulaşacak olan atık sular, tesiste arıtılarak doğaya zarar vermeden bertaraf edilecek.
Cumhuriyetimizin 100. yılında 100 yatırımla İzmir’e değer katmayı hedefleyen İZSU Genel Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘100 Dev Proje’ listesinde 26. sırada yer alan Torbalı Subaşı Projesi, bölgede yaşanan sel sorununu da analiz edecek. yoğun yağışlı dönemlerde.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

catalpinarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu