Teknoloji

Yapay Zeka Artık YouTube’da Video Özetleri Oluşturacak!

Birçok teknoloji devi gibi YouTube da yapay zeka tabanlı özelliklerini platforma taşımaya başladı. Örneğin geçtiğimiz aylarda belirli dillerde yapay zeka destekli dublaj özelliği platforma eklendi. Dün YouTube’un ana sayfasında yapılan bir güncelleme, orijinal bir yapay zeka özelliğinin geleceğini gösterdi.

Güncelleme Google’ın YouTube’unda. yapay zeka ile otomatik oluşturulan özetlertest ettiğini kanıtladı.

AI destekli özetler, resim ek açıklamalarının yerini almaz

Destek sayfasında yer alan açıklamaya göre görüntüleme ve arama bölümlerinde yapay zeka ile oluşturulan görsel özetleri karşımıza çıkacak. Daha kolay bir izleme deneyimi sunmak isteyen şirket, kullanıcıların görsellerin özetini özellikle birlikte hızlıca okuyabileceklerini ve uygun olup olmadıklarına karar verebileceklerini belirtiyor.

Bilindiği gibi YouTube’daki içerik üreticileri görsellerine açıklama ekleyebiliyor. Google’ın AI destekli özetleri bu ifadelerin yerini almayacağı altını çizer. Yani, görüntüler hakkında daha fazla bilgi sağlamaya hizmet edecektir.

Yapay zeka ile oluşturulan özetler şu anda önemli sayıda İngilizce görsel ve kullanıcı üzerinde test ediliyor. Ne zaman Büyük ölçekte yayınlanıp yayınlanmayacağına dair bir bilgi yok.Ayrıca özetlerin nasıl görüneceğini ve ne kadar süreceğini de bilmiyoruz.

haberrefahiye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu