Haber

Esenyurt’ta silahlı saldırıyla ilgili bir kişi daha yakalandı

Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Esenyurt ilçesi Güzelyurt Mahallesi’nde meydana gelen olayın zanlılarından (S.Ö.) biri yakalandı. İstanbul Emniyet Müdürlüğümüzün çalışmalarının ardından olayın zanlılarından biri de M.Ö. Diğer 2 zanlının yakalanması için çalışmalar sürüyor.”

Esenyurt’ta tekel bayiine düzenlenen ve iki kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırıyla ilgili olarak yakalanarak adliyeye sevk edilen Murat Özer, ek tutuklama emriyle Asayiş Şube Müdürlüğü’ne sevk edildi.

Polis, AO, TO ve bu kişilerden S.Ö. yakalandı.

‘HARAMZADE TEHDİT’

İstanbul Esenyurt’ta bir Tekel bayisine cuma gecesi meydana gelen silahlı saldırının perde arkası ortaya çıktı.

4 saldırganın tekel bayii sahibinin haklarında sosyal medyada ‘Haramzadeler’ ibaresini kullanarak yaptığı paylaşım üzerine saldırıyı ağabeyi, kardeşleri ve çocuklarından oluşan saldırganın düzenlediği öne sürüldü.

İddiaya göre olay şöyle gelişti: Mehmet Akif Ersoy Caddesi’nde tekel bayisi bulunan Cantürk Erzen, iddiaya göre daha önce aralarında husumet bulunan Özer ailesine atıfta bulunarak sosyal medyada ‘Haramzadeler’ ifadelerini kullandı.

Demir çelik ve inşaat işlerinde çalışan Murat Özer, oğlu Samet, Murat’ın ağabeyi Tarık ve oğlu Azat Özer ile birlikte inhisar bayisine geldi. Bu sırada Erzen’in oğulları Yunus Emre (24) ve Yusuf Erzen (21) ile arkadaşı Batuhan Bayındır (20) dükkanda oturuyordu.

BABASINI ARAMAK İSTEDİ

Dükkana giren saldırganlar, kasada duran Erzen’in oğlu Yunus Emre’nin babasıyla ilgili bir paylaşım yaparak babasını aramasını istediğini belirtti.

Babasını aramak istemeyen ve paylaşımın ne olduğunu soran Murat Özer, Yunus Emre’yi omzundan sıkarak köşeye sıkıştırdı ve kafasına içki şişeleri vurarak darp etti. Bu sırada diğer saldırganlar Batuhan ve Yusuf’u darp etti.

Yunus Emre çaresizce kasadan aldığı tabancayla Murat’ın ayağına ateş ederek saldırganları püskürtmek istedi ancak bu sırada Tarık Özer elindeki tabancayla önce Batuhan Bayındır ve Yusuf Erzen’e, ardından da Yusuf Erzen’e kurşun sıktı. Yunus Emre Erzen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu